Doprava zdarma nad 750 Kč

Sleva 15-27 % na balíčky

Papírové knihy vždy skladem

Odesíláme do 2. pracovního dne

Ediční plán

Obálku připravujeme
3.67
Termín vydání

Šum

Chyby v lidském úsudku

„Excelentní dílo.“
– New York Times

„Přesvědčivé… Pokorná lekce nepřesnosti.“
— Financial Times

„Šum je možná nejdůležitější kniha, kterou jsem za posledních víc než deset let četla. Naprosto nový a důležitý vhled, který okamžitě uvedete do praxe.“
– Angela Duckworthová, autorka knihy Houževnatost

Dlouho očekávaná novinka od nositele Nobelovy ceny a autora knihy Myšlení, rychlé a pomalé, Daniela Kahnemana, je tu!
Kniha o chybách v lidském úsudku. Kdy zkreslení a šum – tedy systematické odchylky a náhodný rozptyl v našich soudech – představují různé složky těchto chyb. Tato kniha se však věnuje šumu, jehož vliv je často podceňován. A přitom je množství šumu v úsudcích skandálně veliké:

– Dva různí lékaři stanoví dvě různé diagnózy u stejného pacienta.
– Dva soudci ve stejné soudní budově vynesou výrazně odlišné rozsudky nad dvěma lidmi, přestože spáchali stejný trestný čin.
– Různí lidé vedoucí pohovory ve firmě udělají zcela různá rozhodnutí o velice podobných uchazečích o zaměstnání.
Nyní si představte, že tentýž lékař, soudce či tazatel činí odlišná rozhodnutí v závislosti na tom, zda je ráno nebo odpoledne, zda je pondělí či středa.
A nyní si přestaňte představovat – toto se děje denně. Jde o příklady šumu: nežádoucí variability v úsudcích, které by měly být stejné.

Autoři Šumu vám nejdříve představí škodlivé účinky šumu v mnoha oblastech, včetně medicíny, práva, ekonomických prognóz, soudního lékařství, kaucí, ochrany dětí, strategie, hodnocení výkonnosti a výběru zaměstnanců. Všude, kde se něco posuzuje, existuje silný a přehlížený šum, vedoucí ke ztrátám všeho druhu: na životech, zdraví, spravedlnosti, ve financích i dobrém jménu.
Skvělá zpráva je, že kniha nabízí i několik nástrojů, díky kterým lze vliv šumu omezit a vytvářet tak mnohem lepší rozhodnutí.Obálku připravujeme
Termín vydání

Nedělní party s Picassem

Jak nadchnout děti pro umění

Umění. Kdo z nás někdy nepocítil nejistotu, když na něj přišla řeč? (Tedy s výjimkou těch, kdo jej studovali.) My ostatní totiž neustále narážíme na kulturní mezeru plynoucí z komplexity odvětví a nedostatečných znalostí.
Ale musí být člověk, malý či velký, znalcem, aby si umění užil?

Rozhodně ne!

Tahle velikostí malá, ale obsahem ohromující knížka vám otevře dveře do úplně nového světa. A nejen vám, vy do něho vezmete i své děti! Společně se naučíte užívat si objevování skrytých poselství, symbolů, významů světla i barev, pravidel kompozice, navštívíte rozmanitá historická období.
Autorka vás provede všemi možnostmi, jak dětem umění a jeho přínos přibližovat již od raného věku. Najdete návod, jak se s dětmi o umění bavit a jaké otázky jim klást, tipy, kam je za uměním vzít, či jaké hry hrát doma i na výstavě. Stanete se jejich průvodcem v kouzelném světě emocí, které umění dokáže vyvolat, a ony tak budou více rozumět i sobě samým. A jen tak mimochodem budete rozvíjet jejich kreativitu a vizuální myšlení. Umění je zážitek i zábava, užijte si ho i s dětmi!

Co mít na paměti, když se s dětmi bavíte o uměleckém díle:

1. Neexistují špatné otázky o umění.
2. Věřte dětem a jejich pocitům.
3. Nevnucujte jim své vlastní vnímání světa.
4. Nezahlcujte děti informacemi, daty a jmény, kterým nerozumí.
5. Možná ještě nemají dostatečně bohatou slovní zásobu k tomu, aby některé věci vyjádřily. To nevadí.
6. Hledejte připodobnění k věcem, které znají.
7. Neočekejte, že vás každé dílo uchvátí na první pohled.

Knihu provází ilustrace od Alexeye Klyuykova.

Silvie Šeborová (*1981)

Mládí strávila studiem umění na Střední škole uměleckých řemesel a na katedře Dějin umění FF MUNI. O prázdninách pravidelně vyrážela na stanové tábory, kde ji bavilo dělat programovou vedoucí. Po studiích založila a sedm let vedla server Artalk.cz, jenž je dnes v Česku hlavním internetovým zdrojem informací o výtvarném umění. Dlouhodobě působila v lektorském oddělení Moravské galerie v Brně, které v letech 2015-2019 vedla. Píše články a kritiky do nejrůznějších médií (Art+Antiques, Flash Art, Deník N). Za knihu Jak namalovat vejce byla nominována na cenu Magnesia Litera v kategorii Debut roku, za koncepci a scénář k interaktivní hře Dobrodružství sběratele umění získala cenu od ICOM – International Councils of Museums.
Žije v Brně, kde společně s manželem vychovává tři děti.Obálku připravujeme
4.39
Termín vydání

Bible vagíny

Průvodce životem s vulvou a pochvou bez mýtů a předsudků

Okamžitý bestseller podle New York Times, USA Today, Publishers Weekly a Boston Globe.

 Ne, přírodopis v sedmé třídě a ani biologie na gymnáziu nepřipraví nikoho dostatečně na to, co všechno fyzicky znamená žít život ženy. Tedy osoby s orgánovou soustavou, která může či nemusí přivést na svět dítě, jež však v každém případě bývá v pravidelných cyklech zaplavována různými hladinami různých hormonů, navíc proměnlivě ve střídajících se životních fázích. A co teprve, když vše není tak, jak má být?

Je nejvyšší čas seznámit se s Jen Gunterovou, gynekoložkou s mnohaletou praxí a současně matkou předčasně narozených trojčat, z nichž jedno nepřežilo. Její spásná kniha odpovědí na malé i velké otázky je plná porozumění, zkušeností, empatie, laskavosti a zejména vysoké erudice. Už nemusíte hledat na internetu, u celebrit, ptát se kamarádek a zvažovat babské rady, tato praktická kniha vám vysvětlí vše, včetně situací, kdy je nezbytné navštívit lékaře.

Stane se vaším spolehlivým domácím zdrojem informací, např. o cukru a jeho vlivu na kvasinkové infekce, funkci pubického ochlupení, klitorisu a bodu G, o hygieně, lubrikantech a hormonálních omylech, o antikoncepci, menstruačních potřebách i kosmetické vaginální chirurgii, co očekávat během těhotenství a porodu, jaké změny přináší menopauza, o vakcíně proti HPV.
…A ještě mnohem více.

Ať už je vám dvacet a cítíte nejistotu kvůli tvaru svých stydkých pysků, nebo přes šedesát a trápí vás bolestivý sex, tento komplexní průvodce je celoživotním důvěryhodným rádcem všech žen.

Jennifer Gunterová, (*1966), je kanadsko-americká gynekoložka, publicistka v New York Times zabývající se tématem ženského zdraví, odbornice na léčbu chronické bolesti a vulvovaginálních poruch.Podpora & řešení problémů

Máte problém? Nejste spokojeni se zásilkou? Něčemu nerozumíte? Naše knihy vás nebaví? Našli jste chybu?

napište nám email na nelibisemi@melvil.cz

— anebo —

klikněte na zelenou bublinu s otazníkem v pravém dolním rohu této stránky a napište svou stížnost, dotaz či požadavek.

Čekáme na vaše připomínky a rádi je rychle vyřešíme!

Věstník

Zdaleka nejlepší způsob, jak se dozvědět o tématech a knihách, které by vás měly zajímat, je registrace k odběru našeho věstníku. Rozesíláme jej nejvýše 12x do roka.

TIP: klikněte sem pro ukázky předchozích věstníků