Kolik nápadů a projektů nosíte v hlavě? Jak dlouho? Kdo všechno už řekl, že to nevyjde? Bylo jich víc nebo jste si vystačil sám? NASTAL ČAS S TÍM PŘESTAT! Začínání je novým morálním závazkem a svět čeká. Tak jděte do toho, protože kdy naposledy jste udělali něco poprvé?

Začněte teď! Už žádné výmluvy.
Vytrvejte. Máte co nabídnout.
A my vás potřebujeme.

O knize

Znáte to. Už nějaký čas si hýčkáte podnikatelský nápad, námět na knihu, filmový příběh, či nějakou zásadní změnu ve svém životě. Je to váš alternativní scénář, váš poklad schovaný pod pracovním stolem. Rádi o něm mluvíte a přátelé vám závidí vaše nápady. Jenže tím to končí. Dál sedíte na své bezpečné židli a žijete svůj život plný kompromisů, zatímco jsou to ti druzí, kdo se pouštějí do nových věcí a dobrodružství.

Není to škoda?

Jasně, že je! Kupodivu stačí málo. "Kopni do té bedny!" zařve na vás Seth Godin. A je to přesně to, co potřebujete slyšet. Tahle stručná, úderná kniha jednoho z nejslavnějších současných myslitelů a kaučů, vás nakopne tak, že ji dočtete, převrátíte stůl a konečně otevřete svou bednu s pokladem. Těšíte se?! My se rozhodně těšíme na vaše projekty, které díky knize uvedete do života.

Riskujte!

Seth Godin tvrdí, že to, co většině firem i jednotlivců zoufale chybí, je vůle inovovat, schopnost podněcovat a ochota riskovat. A právě to je v současnosti tím nejvzácnějším zbožím, konkurenční výhodou, kterou máte na dosah. Fungovat v konkurenčním prostředí dlouhodobě je ale nesmírně obtížné, protože prvotní nadšení rychle vyprchá a dříve něž dosáhnete cíle, věci se vrátí do starých kolejí. Nedovolte to.

Tato kniha je záložním zdrojem motivace, který jste potřebovali! Mějte ji u sebe a čtěte opakovaně. Vyburcuje vás vstát a něco udělat.

TIP: vyzkoušejte jiné obchody, e-shopy.
Dozvíte se
  • proč jsou iniciátoři tak vzácní a důležití
  • v čem tkví tajemství úspěšných startupů
  • co je nejdůležitější a často přehlíženou součástí chytrého managementu
  • kde se v nás bere motivační síla a jak se k ní dostat
  • co a kdo je skutečným hybatelem trhu
  • proč se vyplatí věci občas trochu nakopnout a jít proti obavám a přirozené pohodlnosti
  • že začínat není vždy snadné, ale přece je to jednodušší, než se ohlížet zpět s vědomím, že jsme nic neudělali – ale mohli
Parametry
Název původní knihy: Poke the Box: When Was the Last Time You Did Something for the First Time?
Překladatel: Jakub Pavelka
Edice: Žádná velká věda
Počet stránek: 104
Počet ilustrací: 1 :)
Vazba: brožovaná
Barevnost: černobílá
ISBN: 978-80-87270-21-9
Formát: 135 × 205 mm
Běžná cena 199 
Naše cena 169 
Obsah

Iniciátor / Teď je řada na vás / Toto je manifest o začínání / Sedmé přikázání / Rozdíl je v pohybu / Craig Venter a Dr. Frankenstein / Bedna s bzučákem / Pilíře produkce / Chůze v kruhu / Kdo říká ano? / Zkoumejte bednu / S čím můžete začít? / Kdy začít? / Druhy kapitálu / Znásobte násobení / Je tok totéž co riziko? / Stopa porážky / Epidemie / První pravidlo práce, na které záleží / Schrupnoutsi.google.com / Vaše ego a váš projekt / Nové vymezení kvality / Mozek vymytý krupiéry / Proč je to průměrné? / Když máte pochybnosti... / Kam zmizeli zvědaví lidé? / Vyberte mě! Vyberte mě! / Pořadatel a organizátor / Podnikání je pouze zvláštní případ / Permanentka na celou sezónu / Nekopejte příkopy / Ranní kolečka, ovečka / Ještěr nechápe ekonomiku zkoumání / „Naleštěte to!“ / Semmelweisův imperativ / Vítejte v projektu Svět / Systém Ford je mrtev, ať žije systém Ford / Co se stalo s dokonalostí? / Rozvoj podniku / Co dál? / Když něco vidíte, ozvěte se / Povoleno (nepovoleno) / Smrt idealismu / Neříkejte to Woodie / Zajímalo by mě, co se stane, když... / Tři tisíce vystoupení na konferencích TED / Radost z omylu / Svět je daleko komplikovanější, než se zdá / Memorování / Tohle možná fungovat nebude“ / Pokus / Sundejte tomu víko / Začínání vyžaduje dokončování / Představy patří do snů, ale ne do vaší práce / Spouštění a strach / Iniciátor jako outsider / Jim si myslí, že mám bláznivý mozek / Vyhrát v halloweenské soutěži (teď versus později) / Dítě, které dělalo rozruch / „To nejlepší, co jsem kdy udělal“ / Jak jste se dostal k této práci? / Ten, kdo prohrává, většinou nejčastěji vítězí / Žonglování je o házení, ne o chytání / Paradox úspěchu / Jak dojít do Clevelandu / Start vědy / Strach z omylů / 10 000 hodin, tvrdá práce, a úspěch přes noc / Trh je posedlý novotou / Organizování pro radost / Aby bylo opravdu jasno / Jak to udělat versus Co udělat / V „Just do it“ není žádné „just“ / André a včela / Prostor mezi obrázky / Proč růst přichází brzy / Co je třeba udělat / Setkání u oběda / Co když se to všechno rozpadne / „To není to, co jsem čekal, že zjistím“ / Co můžete vybudovat? / Zkoumání Twitteru / Iniciování je úmyslné / Když státní škola zakazuje začínat / Drahé spoléhání se na zpoždění / Pampelišková mysl / Ježdění na kole a dospělost / Co dělat s dobrými nápady? / Strach přede mnou, strach za mnou / Kladení otázek neuškodí / Management přihlašovacího tlačítka / Strach z arogance / Začínání jako způsob života / Bezpečnost / GO! GO! GO! / Poděkování / Další knihy Setha Godina

O autorovi

SETH GODIN je autorem řady mezinárodních bestsellerů, které změnily způsob, jímž manažeři myslí a jednají. Je jedním z nejvlivnějších bloggerů v oblasti podnikání na světě a trvale patří k jednadvaceti nejčtenějším bloggerům v angličtině.
Současně je i zakladatelem a generálním ředitelem Squidoo.com a velmi oblíbeným řečníkem. Žije ve Westchesteru, New York. Navštivte www.SethGodin.com a pro přečtení blogu klikněte na jeho hlavu.

Řekli o knize

Čtenář, který je ale pozorný a nepotřebuje vodit za ručičku, v knize najde skvělé myšlenky. A pro takové lidi je Bedna určena. Pro mě to vlastně vůbec není text o tom, jak něco začít. Je to text o tom, proč to začít a jak si ten strach z neznáma sám před sebou obhájit.

– Michaela Losekoot, Martinus.cz

Seth Godin v této inspirativní knížce dodává kuráž lidem, kteří by se rádi pustili do něčeho vzrušujícího, ale nedovedou se rozhoupat. Připomene jim, že jediný způsob, jak zjistit, zda něco funguje, je vyzkoušet to.


– Michal Kašpárek, recenzent magazínu Finmag.cz

Jako každou knihu Setha Godina, i tuto byste si měli přečíst několikrát.

– Todaymade

Doporučuji Poke the box každému, kdo se chce rozvíjet v osobním i profesním životě.

– Andy Leonard, CSO of Linchpin People

Konkrétní změny v životech čtenářů, které jim přečtení knihy přineslo

Na straně 18 jsem knihu založil a promazal pomocí WD-40 dvoje vrzající dveře, k čemuž jsem se odhodlával už několik týdnů.

blog Petra Šimčíka

Věci, které jsem měl v plánu a neustále odkládal, jsou najednou hotové anebo na nich pracuji.

blog Petra Kozlíka

Potřeboval jsem povolení k tomu, abych konečně kopnul do té bedny. Díky knize jsem konečně zjistil, kde to povolení najít.

blog čtenáře Tasselhofa

(…) Takže s našim motocyklovým projektem budeme otevírat kancelář v Brně a já si balím kufry a za 14 dní opět budu poloviční brňák!

blog Ondřeje Vymětalíka

TIP: vyzkoušejte jiné obchody, e-shopy.
Komentáře